piątek, 11 listopada 2016

W co gram #63 - Cute Dragons - Exotic Squash (Android)

Cześć!

   Jak co piątek - będzie gra. A dziś biorę na tapetę nowość od Artifex Mundi - Cute Dragons - Exotic Squash.

źródło foto
Czytając moje piątkowe wpisy, orientujecie się już pewnie, że Artifex Mundi to studio specjalizujące się w moich ukochanych przygodówkach typu HOPA. Otóż już nie tylko :-) Studio poszło o krok dalej i postanowiło spróbować sił w popularnym i niezwykle uzależniającym match3, czyli grach typu Candy Crush Saga.


Gra polega więc na przesuwaniu, w tym wypadku owoców tak, aby ustawić (co najmniej) 3 w rzędzie. Za ustawienie 4, czy 5 dostajemy owoc o określonych mocach (blok pionowy lub poziomy, bomba), a miksując specjalne owoce siejemy jeszcze większe spustoszenie na planszy. Oprócz takich owoców, na planszy pojawiają się pomocne muchy i kameleony.W czasach, kiedy za Candy Crush powstał już jakiś pierdyliard podobnych gier, nie jest to oczywiście nic odkrywczego, jednak Cute Dragons wyróżnia się na tle innych tego typu produkcji. Mianowicie, naprawdę jest cute :-) Smoki są przeurocze, kolorystyka żywa, soczysta i przyjemna, oprawa dźwiękowa subtelna i relaksująca.


Gra cały czas jest oczywiście rozbudowywana i aktualizowana. Póki co mamy 2 typy rozgrywki - pierwszy (czyli różowy smok, którego oglądacie powyżej) to zbieranie określonej liczby owoców z listy podanej w prawym górnym rogu. Punkty jakie przy okazji zbieramy podczas gry przekładają się potem na 1, 2 lub 3 gwiazdki (albo zero, bo też mi się przytrafiło, grunt że poziom zaliczony ;-)).Drugi typ rozgrywki to przesuwanie ośmiorniczek do bańki pod planszą, aby mogły zostać uwolnione. Wszystkiemu przygląda się żółty, pływający słodziak <3 I robi smutne miny, kiedy nam nie idzie.Typowo dla tego gatunku, mamy do dyspozycji kilka żyć, które odnawiają się co kilkanaście minut. Zakładam, że później dojdą mikrotransakcje czy łączenie gry np. z kontem na Facebooku, aby uzyskiwać w ten sposób dodatkowe szanse czy bonusy.
Tak czy owak, gra zapowiada się świetnie, a ja naprawdę jestem ciekawa jakie smoki dojdą jeszcze w późniejszych etapach. Póki co jest co robić, bo poziomów jest już 75, a do łatwych nie należą (tkwię dopiero na 29, więc domyślam się że szybko mi nie pójdzie).Cute Dragons - Exotic Squash możecie już teraz pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play, gorąco polecam :-))))

   Życzę udanego weekendu i do zobaczenia :-)
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz