środa, 2 listopada 2016

Nowe Warpno part3 - ptaki

Cześć!

   Dziś będzie naprawdę dużo zdjęć, zapraszam do oglądania :-)


Ten, kto trafił tu dziś pierwszy raz, być może nie wie o tym, że mam fioła na punkcie owadów i ptaków. Na owady nie jest już może najlepsza pora, ale ptaki jak najbardziej można obserwować cały rok. W Nowym Warpnie mieszka ich naprawdę całe mnóstwo. Jak widzicie na powyższym zdjęciu, dach ratusza pokryty jest odchodami. Podobnie z resztą jak wszystkie inne dachy.


Przechadzając się wzdłuż linii brzegu, zauważyłam pływające mosty, na których ptaki urządziły sobie odpoczynek. Było bardzo gęsto i naprawdę było co obserwować :-)
Wszystkie ptaki zgodnie korzystały z przestrzeni na moście. Tylko co jakiś czas zdarzały się jakieś drobne nieporozumienia i krzyki.


Po warstwie odchodów widać, że i most zajmowany jest przez ptactwo regularnie. To jest pewnie doskonały punkt do polowań na ryby.Mogłabym tak godzinami siedzieć przed nimi i patrzeć. Swoją drogą, uwielbiam ich okrzyki. Nic bardziej nie kojarzy mi się z morzem.


Poniżej kilka zdjęć ptasich sprzeczek :-)
Korzystając z okazji, chciałabym Wam pokazać jeszcze coś bardzo ważnego. Przeglądając te zdjęcia już na monitorze, zauważyłam coś niezwykle przykrego - jeden z ptaków miał na dziobie...fragment zapalniczki. Nie jest w stanie zdjąć sobie tego sam, nie sposób też złapać takie zwierzę tak po prostu i grzebać mu przy dziobie... Jest wobec tego skazany na taki dyskomfort, który mam ogromną nadzieję, nie uniemożliwia mu pobierania pokarmu. Dla mnie to odkrycie jest jednak skandaliczne i chciałabym naprawdę uczulić Was wszystkich na to, abyście nie pozostawiali po sobie nigdzie śmieci. To naprawdę niesie za sobą poważne konsekwencje dla środowiska. Ostatnio będąc w lesie znalazłam oponę i zastanawiałam się, komu chciało się tarmosić ją taki kawał drogi, żeby ją akurat tam porzucić!

Tak więc jeszcze raz, dla dobra nas wszystkich, dbajmy o środowisko, abyśmy mogli dłużej cieszyć się planetą, na której przyszło nam żyć.A na koniec kilka zdjęć kaczek :-)   Piosenka na dziś: Reamonn - "Josephine"


   Na dziś to wszystko, życzę spokojnej nocy i do zobaczenia jutro.
croak :-*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz