środa, 16 listopada 2016

Lista dziwnych kanałów na Youtube

Cześć!

   Przez ostatnie dwa dni wyliczałam Wam kanały, które w miarę systematycznie oglądam na Youtube. Serwis ten jest miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, ale oprócz tego można tam trafić na kontent irytujący, niewytłumaczalny, niepokojący, dziwny, czasami straszny, ale na pewno intrygujący. Dziś przedstawię Wam listę kanałów, które taki właśnie kontent zawierają. A może znacie już niektóre z nich?

1. KrainaGrzybowTV

źródło foto
Nasz rodzimy kanał, w którym do tej pory nie wiadomo o co chodzi. Zawiera kilka filmików stylizowanych na lata 90-te i ówczesne programy edukacyjne. Treść filmików jest delikatnie mówiąc niezrozumiała i niepokojąca. Od czasu, kiedy opublikowano pierwszy film na tym kanale, powstała masa filmów z teoriami, starającymi się jakoś wytłumaczyć treść tzw. "Poradników Uśmiechu".
Link do kanału znajdziecie tutaj.

2. Barbara Santana

źródło foto
Do tej pory zastanawiam się, czy pani Barbara wierzy w to, co mówi przed kamerą, czy jest to raczej jakiś rodzaj prowokacji. Tak czy siak, poziom dziwności wzrasta tu do maksimum...
Link do kanału znajdziecie tutaj.

3. dorotaldes

źródło foto
Nie wiem jak mam to wszystko rozumieć. Tzn. mam swoją teorię na temat tego kanału. Dorotaldes, czyli Dorota Lopatynska De Slepowron (???) przedstawia się nam jako aktorka, projektantka, malarka, modelka i nie wiadomo co jeszcze. W rzeczywistości mam wrażenie, że pani Dorota bardzo chciałaby być chociaż jedną z wymienionych wyżej, a jej mąż dba o to, aby wierzyła w taką rzeczywistość. Dosłownie zamknął ją w bańce mydlanej. Nawet niską liczbę odsłon na Youtube wytłumaczył rzekomym spiskiem i kasowaniem przez serwis Youtube rzeczywistych wyników. Cóż, jedynie mogę pozazdrościć troskliwego męża :-)
Link do kanału znajdziecie tutaj.

4. Gracjan Roztocki 

źródło foto
Tego pana chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Gracjan Roztocki już lata temu stał się popularny na polskiej scenie Youtubowej, dzięki swoim piosenkom, filmikom i przede wszystkim dość specyficznemu wyglądowi. Na początku myślałam, że coś jest z tym facetem nie tak, a ktoś dla śmiechu podpowiedział mu założenie kanału i zrobienie kariery. Teraz jednak dochodzę do wniosku, że Gracjan tak naprawdę robi to wszystko świadomie. To nie jest głupi facet, znalazł taki a nie inny sposób na życie i tak naprawdę udało mu się zmanipulować większość swoich widzów. W zasadzie jego kanał można nazwać sztuką :-)
Link do kanału znajdziecie tutaj.

5. Bonzo

źródło foto
Ostatnie na dziś polskie "gwiazdy internetów", dzięki którym szczęka opadła mi z niemocy. I tu jestem przekonana, że Tiger Bonzo, wraz z żoną Kobrą, zostali przez kogoś zmanipulowani. Jakiś dowcipniś na pewno uznał, że będzie prześmiesznie, jeśli wmówi się tym ludziom, że mogą zrobić zawrotną karierę. Domyślam się, że stało się to tuż po opublikowaniu jednego z pierwszych filmików na kanale, o tytule "Bonzo grozi całemu internetowi", po którym popularność Tigera urosła do jakichś absurdalnych rozmiarów. Chociaż gdyby to on sam opublikował ten film, dlaczego zatytułował go w trzeciej osobie? Coś tu śmierdzi i cokolwiek tu się odstawia, jest to bardzo nie fair wobec głównych bohaterów kanału.
Link do kanału znajdziecie tutaj.

6. HowToBasic

źródło foto
Nazwa tego kanału może sugerować, że trafiliście na poradnik. I obojętnie, czy chodzi o zrobienie pizzy, czy naprawę zepsutego telefonu. Nie łudźcie się jednak, bo każdy z filmików kończy się tu tak samo - jedną wielką rozpierduchą. Dla niektórych treść filmików może być oburzająca (ze względu na ogromne ilości marnowanej żywności), jednak ponad 8 milionów subskrypcji mówi sama za siebie - ludzie najwidoczniej lubią dziwactwa.
Link do kanału znajdziecie tutaj.

7. Webdriver Torso

źródło foto
Kanał, na którym obecnie znajduje się prawie 570000 filmów, przeważnie 10-sekundowych, z których absolutnie nic nie wynika. Filmy uploadowane są z niezwykłą częstotliwością, bo co godzinę pojawia się tu coś nowego. Cały świat starał się odkryć co oznaczają tajemnicze filmiki. W końcu uznano, że jest to kanał testowy Google. Ciekawostką jest, że po wpisaniu w wyszukiwarkę Youtube hasła "webdriver torso" ulegnie zmianie cały wygląd strony, łącznie z czcionką. W lewym dolnym rogu pojawi się napis aqua.flv - Slide od 0000 do 0009.
Link do kanału znajdziecie tutaj, ale polecam samemu wpisać hasło "webdriver torso" w wyszukiwarkę Youtube.

8. David Firth

źródło foto
David Firth to człowiek zajmujący się przedziwnymi, niepokojącymi animacjami, oraz twórca serii "Salad Fingers", która opowiada o stworzeniu lubiącym...dotykać rdzę. Zbyt dziwne żeby opisywać, zajrzyjcie sami.
Link do kanału znajdziecie tutaj.

9. cyriak

źródło foto
Kolejny gość od animacji, po których Wasze życie już nigdy nie będzie takie samo. Postacie nieprzerwanie mutują w sposób nieprzewidywalny, bardzo dużo tu multiplikacji. Osobiście uważam te animacje za naprawdę bardzo dobre :-)
Link do kanału znajdziecie tutaj.

10. Don't Hug Me.I'm Scared

źródło foto
Największą perełkę zostawiłam Wam na koniec. To jest kanał, który już dawno temu wzbudził swoją zawartością ogromne zainteresowanie i pobudził ludzi do myślenia i tworzenia teorii na temat tego, co możemy tu obejrzeć. Postacie przypominają bohaterów Ulicy Sezamkowej. Technika, jaką posługują się twórcy tych filmików, sprawia, że podziwiam ich bezgranicznie. Każdy element scenerii jest tu wykonany z tkaniny, czyli dosłownie uszyty. Nie wyobrażam sobie ogromu pracy, jaki trzeba było włożyć w realizację takiego projektu. Z każdym następnym filmikiem, treść staje się coraz to bardziej niepokojąca. Pojawiają się narządy wewnętrzne, mięso i krew (wyjątkowo nie uszyte, a prawdziwe). Wszystko to uzupełniają niezwykle wpadające w ucho...piosenki śpiewane przez bohaterów :-)
Link do kanału znajdziecie tutaj.

   Tak przedstawia się lista najdziwniejszych kanałów na Youtube, na jakie zdarzyło mi się kiedykolwiek trafić. Pamiętajcie, że treść niektórych z nich może być nie tyle śmieszna, co irytująca i niepokojąca, klikacie więc w podane linki na własną odpowiedzialność ;-)

   Na dziś to wszystko, do zobaczenia.
croak :-*

2 komentarze :

  1. Odpowiedzi
    1. Zgadza się, co odcinek to mocniejszy. Ale piosenki strasznie wpadły mi w ucho :-D

      Usuń